HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ / Hüsn-ü Klarnet
    Press Kit - PDF
    Albümü Satın Al
 

Laço Tayfa’nın kurucusu, Türkiye’nin en önemli klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici’nin beklenen solo albümü “Hüsn-ü Klarnet” müzik marketlerde...

11 parçanın yer aldığı enstrümantal albümde Hüsnü Şenlendirici; “Tatlı Dillim”, “İstanbul İstanbul Olalı”, “Leylim Ley”, “Kumsalda”  gibi  bilinen parçalara usta klarnetiyle farklı bir yorum getiriyor. Anonim eserlerin ve sanatçının kendi bestesine de yer verdiği “Hüsn-ü Klanet” albümü;  zeybekten, oyun havasına, Türk Sanat Müziği’ne kadar farklı tatlar barındırıyor.

Hüsnü Şenlendirici albümde; piyanoda Orhan Şallıel, perküsyonlarda Mehmet Akatay, Buzuki’de Orhan Osman, bağlamada İsmail Tunçbilek, klavye ve akordeon’da Ceyhun Çelikten, kanunda Nuri Lekesizgöz ve Aytaç Doğan, gitarlarda Serhan Yastıman, Erdinç Şenyaylar ve Gültekin Kaçar gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

Şenlendirici’nin "Hüsn-ü Klarnet" albümünde yer alan tüm eserleri RH Pozitif Publishing tarafından korunuyor.

"Klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici’yi dinleyenlerden biri “Bu çılgın adam bize tanrının söylemek istediklerini mi çalıyor acaba?” demişti. İlk bakışta abartılı görünse de, onun güçlü melodik cümlelerinin içine giren, duygu yüklü doğaçlamalarının büyüsüne kendisine kaptıran herkes, bunun taşıdığı gerçeklik payını hisseder. Rakının sohbete eşlik ettiği arka sokak mekanlarında, duymaya dinlemeye alışkın olduğumuz müziği ait olduğu yerden kaldırarak ona yeni ufuklar açan; gece klüplerinde başlayan yolculuk sonrasında onu sarıp sarmalayarak bir dünya tınısı haline getiren Şenlendirici, Kasımpaşa’nın arka sokaklarından gelerek dünyanın ana caddelerinde yüzlerce insana çalmayı başarmış biri.

New York Central Park konseri dönüşünde Yenikapı’da yaşlı fasılcı amcalara eşlik eden, oradan sünnet düğününe katılan, her yerde ayrım yapmadan aynı coşku ile çalan, köklerine bağlı kalarak yeniliklere yelken açan, klarnete hem hüzünlü hem de eğlenceli bir kimlik kazandıran Şenlendirici, yalnızca geleneksel Türk müziği değil, Batı müziği enstrümanlarıyla da çalarak, farklı beğenilere sahip dinleyicilere sesleniyor. 

Türk müziğini bozmadan, caz müziğini sarsmadan, dünya kültürünü zedelemeden yapılmış güçlü aranjeleri sayesinde klarnetin dünya markası olan sanatçı, Doublemoon etiketli “Ara sokaktan Ana Caddeye” albümünde yer alan, oynaklığı ve duygusallığı ustaca bir araya getiren parçalarıyla sadece nefesini değil, onunla birlikte kalbini de veriyor dinleyicilerine. Soyadını bu kadar hak eden az sanatçı vardır müzik dünyasında." 

Murat BEŞER

Arkadaşıma Gönder Yorum Yaz
Yorum Oku
 

Hüsnü Şenlendirici ve Trio Chios - Ege'nin İki Yanı

21.04.2010 Diğer Etkinlikler >

Farklı dillerde yaşanmış aşkların, dostlukların, acıların benzer hikayelerini bize aynı yolla anlatan, binlerce yıllık bu toprakların çocuklarını birleştiren müzikal yolculuk; ve aynı notaların heyecanıyla biraraya gelmiş bir proje; Ege'nin İki Yanı, Hüsnü Şenlendirici ve Trio Chios.

 

Hüsnü Şenlendirici’nin de yer aldığı Taksim Trio’nun klipleri YouTube’da...

05.07.2007 Diğer Etkinlikler >
Hüsnü Şenlendirici’nin de yer aldığı Taksim Trio’nun "Biçare" ve "Belalım" parçalarının klipleri Doublemoonchannel’a yüklendi
| | | | | | |
Copyright Pozitif Music Production 2008
| |